Doskonalenie Techniki Jazdy to nasz bestseller. Podczas szkolenia nauczysz się, jak poradzić sobie w nagłych i nieoczywistych sytuacjach na drodze. To również doskonała okazja do sprawdzenia się w trudnych warunkach.

 

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie jest dla osób, które:

 • lubią jeździć samochodem
 • chcą – w bezpiecznych warunkach – przetestować, jak auto zachowuje się podczas poślizgu,
 • chcą podnieść swoje umiejętności za kierownicą,
 • chcą lepiej reagować w trudnych sytuacjach na drodze (nagłe pojawienie się przeszkody, kolizji czy wypadku itp.),
 • są otwarte na nowe doświadczenia.

 

fotofrafia przedstawia auto na płycie poślizgowej

 

Co jest celem szkolenia?

Podczas szkolenia z doskonalenia techniki jazdy nauczymy Cię, jak radzić sobie w trudnych i nieoczywistych na drodze.

Podczas szkolenia:

 • dowiesz się, jak efektywnie unikać poślizgów,
 • nauczysz się, jak omijać nagle pojawiające się przeszkody na drodze,
 • porównasz drogę hamowania pojazdu przy różnych prędkościach,
 • przetestujesz systemy bezpieczeństwa w samochodzie i zrozumiesz ich działanie,
 • wprowadzisz auto w nadsterowność i podsterowność,
 • sprawdzisz własne możliwości jako kierowca.

 

W jaki sposób szkolimy?

Doskonalenie Techniki Jazdy to szkolenie praktyczne. Obywa się w formule 1:1, czyli jedna osoba szkolona ćwiczy w samochodzie pod okiem doświadczonego instruktora techniki jazdy. Szkolenie głównie odbywa się na specjalnych płytach poślizgowych. Są one tak skonstruowane, że otrzymujemy warunki śliskiej/mokrej/oblodzonej drogi.

 

Program szkolenia

Ze względu na bardzo indywidualny charakter szkolenia nie mamy stałego programu szkolenia. Zadania dobierane są bezpośrednio do umiejętności osoby uczestniczącej w szkoleniu i ilości godzin doskonalenia.

Natomiast poniżej przedstawiamy przykładowe zadania, których możecie spodziewać się podczas Doskonalenia Techniki Jazdy:

 • technika ruszania na śliskiej nawierzchni,
 • nadsterowność i podsterowność – jazda na płycie poślizgowej, poznanie granicy możliwości kierowcy i pojazdu,
 • porównanie drogi hamowania przy różnych prędkościach,
 • slalom na płycie poślizgowej – pozycja i efektywność pracy za kierownicą, zrozumienie zagrożenia utraty panowania nad pojazdem, niwelowanie nieprawidłowych nawyków,
 • podstawy jazdy defensywnej, hamowanie silnikiem, właściwy dobór biegów,
 • hamowanie na śliskiej nawierzchni z systemem ABS, bez systemu ABS (o ile Twoje auto pozwala na jego wyłączenie lub szkolisz się na naszym pojeździe),
 • hamowanie na śliskiej nawierzchni połączone z ominięciem przeszkody.

 

Jakim pojazdem odbywa się szkolenie?

Istnieją dwie możliwości:

 • szkolenie samochodem Klienta
 • szkolenie pojazdem zapewnionym przez ODTJ Autodrom Pomorze (Toyota Yaris).

Zaletą odbycia szkolenia samochodem Klienta jest to, że poznaje możliwości własnego pojazdu, którym porusza się na co dzień.

Z kolei ogromnym plusem odbycia szkolenia na pojazdach ODTJ jest możliwość wyłączenia systemów bezpieczeństwa. Daje to możliwość porównania jazdy z systemami i bez nich.

 

 

Jak długo trwa szkolenie?

Doskonalenie Techniki Jazdy trwa godzinę (60 minut).

 

Czy godzina Doskonalenia Techniki Jazdy wystarczy?

Rzadko zdarza się, że godzina szkolenia jest wystarczającym czasem do udoskonalenia wszystkich umiejętności. Zwykle godzinne szkolenie jest dobrym początkiem dającym nam obraz, jakie umiejętności warto doszlifować. Zwykle rekomendujemy zakup 2-3 godzin Doskonalenia. Należy jednak pamiętać, że tempo przyswajania nawyków oraz możliwość odpowiedniego skupienia się podczas intensywnego i dostarczającego wielu wrażeń szkolenia jest bardzo indywidualne.

 

Czy powinienem od razu zapisać się kilka godzin szkolenia?

Rekomendujemy maksymalnie dwie godziny szkolenia w ciągu jednego dnia. Szkolenie jest intensywne i z doświadczenia wiemy, że rozbicie go na kilka krótszych spotkań przynosi lepsze efekty. Osoba szkolona jest w stanie odpowiednio skupić się na wykonywanych ćwiczeniach, co korzystnie przekłada się na jej umiejętność prowadzenia pojazdu. Taki tryb sprzyja ugruntowaniu wiedzy i nowych umiejętności. Owocuje to potem w codziennym poruszaniu się po drogach.

 

Korzyści

Co zyskujesz, zapisując się na kurs?

 • nowe umiejętności zdobyte w miejscu specjalizującym się w tematyce doskonalenia techniki jazdy,
 • wartościowe wskazówki od instruktorów z praktycznym doświadczeniem,
 • sprawdzenie się w trudnych, nieoczywistych sytuacjach za kierownicą,
 • nowe spojrzenie na względy bezpieczeństwa w ruchu drogowym,
 • naukę w przyjaznej atmosferze, którą bardzo doceniają nasi kursanci.

 

Zaświadczenie

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz od nas zaświadczenie potwierdzające Twoje nowozdobyte umiejętności. Możesz się potem nim pochwalić i być z siebie dumnym.

 

Cena

230 zł – Doskonalenie Techniki Jazdy autem Klienta (kat. B)
370 zł – Doskonalenie Techniki Jazdy autem ODTJ Autodrom Pomorze (kat. B)

 

Jak mogę kupić voucher na szkolenie?

Istnieją dwie możliwości:

 

Czy voucher na doskonalenie techniki jazdy to dobry pomysł na prezent?

Zdecydowanie tak! Doskonalenie techniki jazdy to zdobywanie nowych umiejętności, ale też świetnie spędzany czas. Wjazd na płytę poślizgową dostarcza wielu pozytywnych emocji, nie raz podnosi adrenalinę kierowcy. Dodatkowo nasi instruktorzy dbają o pozytywną atmosferę podczas szkolenia, co jest bardzo doceniane przez naszych kursantów.

 

 

Zobacz, co inni piszą o Doskonaleniu Techniki Jazdy

 

Pan Paweł super instruktor. Cała drużyna na plus! Chętnie udzielają informacji w zakresie swoich działalności, znają każdy samochód od podszewki, świetnie doradzają jak jechać i które auto jest najlepsze na dany tor. Świetna zabawa, naprawdę warto skorzystać. Gorąco polecam!
Mirek W.

 

Świetne miejsce do doskonalenia techniki jazdy. Polecam
Carpanter

 

Dzisiaj odbyłem kurs z doskonalenia jazdy, i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Wszystko jasno, rzeczowo i cierpliwie tłumaczone. Momentami adrenalina na torze skakała 😅 Każdy powinien przejść takie doszkalanie, i zobaczyć jak zachowuje się samochód przy poślizgu na mokrej nawierzchni i jaka różnicę robi prędkość. Ponadto ukłony w stronę instruktora pana Pawła wspaniała osoba! Polecam i na pewno wrócę, bo i nauka i super zabawa  😁
Artu  

 

Fantastyczni instruktorzy i przesympatyczna atmosfera, polecam:)
Zofia S.

 

Świetne miejsce. Doskonalenie techniki jazdy to coś co każdy powinien przeżyć sam. Dodatkowo super instruktorowie. Świetna zabawa i nauka jednocześnie.
Michał B.

 

Dzisiaj odbyłam kurs z doskonalenia jazdy, i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, bo nie chciałam, a mąż kazał 🙈 Wszystko jasno, rzeczowo i cierpliwie tłumaczone. Momentami adrenalina na torze skakała 😅 Każdy powinien przejść takie doszkalanie, i zobaczyć jak zachowuje się samochód przy poślizgu na mokrej nawierzchni i jaka różnicę robi prędkość. Ponadto ukłony w stronę instruktorki Małgosi, wspaniała osoba! Polecam i napewno wrócę, bo i nauka i super zabawa  😁
Daria P.

 

szkolebie z doskonalenia techniki jazdy na płycie poślizgowej

Doskonalenie techniki jazdy

Doskonalenie Techniki Jazdy to nasz bestseller. Podczas szkolenia nauczysz się, jak poradzić sobie w nagłych sytuacjach na drodze np. podczas poślizgu.

Cel szkolenia: radzenie sobie w trudnych, nieoczekiwanych sytuacjach na drodze (m.in. unikanie poślizgów, omijania przeszkód) Poziom szkolenia: średniozaawansowany Czas trwania: 1 godzina Pojazd: szkolenie obywa się samochodem Klienta lub samochodem ODTJ Autodrom Pomorze (Toyota Yaris) Rodzaj szkolenia: indywidualne Dokumenty**: koniecznie weź ze sobą prawo jazdy, dowód rejestracyjny z ważnym badaniem technicznym, ubezpieczenie OC. Jeżeli będziecie szkolić się na naszych pojazdach, wystarczy prawo jazdy.

Szkolenie ma charakter praktyczny i odbywa się na płycie poślizgowej

Przykładowe zadania*: technika ruszania na śliskiej nawierzchni, nadsterowność i podsterowność – jazda na płycie poślizgowej, poznanie granicy możliwości kierowcy i pojazdu, porównanie drogi hamowania przy różnych prędkościach, slalom na płycie poślizgowej – pozycja i efektywność pracy za kierownicą, zrozumienie zagrożenia utraty panowania nad pojazdem, niwelowanie nieprawidłowych nawyków, podstawy jazdy defensywnej, hamowanie silnikiem, właściwy dobór biegów, hamowanie na śliskiej nawierzchni z systemem ABS, bez systemu ABS, połączone z ominięciem przeszkody.

Koszt: 210 zł/godz. (samochód Klienta) 340 zł/ godz. (samochód ODTJ Autodrom Pomorze) Każde szkolenie możesz kupić w formie vouchera prezentowego w naszym sklepie internetowym.

 

Zobacz, jak inni oceniają nasze szkolenia:

Dobra zabawa a przy okazji nauka polecam można dużo się dowiedzieć na temat techniki jazdy  Mariusz

Fantastyczne miejsce. Instruktorzy na wysokim poziomie. Nawet taki staruch jak ja może się czegoś nowego nauczyć. Polecam gorąco. Zaświadczenie numer 499. Wrócę tu po dalszą naukę. Warto. Edgar

Profesjonalne podejście personelu do klienta. Fajny tor do szkoleń z podnoszenia umiejętności jazdy w trudnych warunkach. Można tu bezpiecznie sprawdzić swoje możliwości przy awaryjnym omijaniu przeszkody, sprawdzaniu drogi hamowania, wyprowadzaniu auta z poślizgu). Warto poświęcić kilka złotych na podniesienie swoich umiejętności i poprawę swojego bezpieczeństwa na drodze. Gustaw

*Wyżej wymienione zadania mają charakter poglądowy. Ze względu na indywidualny charakter szkolenia zastrzegamy możliwość korekty programu w zależności od umiejętności osoby uczestniczącej w szkoleniu. **Nie wystarczy kopia lub zdjęcie dokumentu. Niezbędny jest oryginał. Warunkiem zawarcia umowy dotyczącej udziału w szkoleniu organizowanym przez Pomorski Ośrodek ruchu Drogowego w Gdańsku (dalej jako PORD) jest uiszczenie 100 % opłaty za szkolenie. W chwili wpływu całej kwoty za szkolenie dochodzi do zwarcia umowy pomiędzy Zleceniodawcą a PORD. Wpłatę za szkolenie uiszcza się przelewem na rachunek bankowy dostępny w zakładce KONTAKT  dokonując zakupu vouchera przez e-sklep lub bezpośrednio w kasie w Biurze ODTJ Autodrom Pomorze w Pszczółkach.