fbpx
14 Sty 2020

Będzie ciszej wokół toru ODTJ Autodrom Pomorze

Miło nam poinformować, że ruszyła budowa akustycznego wału ziemnego wokół Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Autodrom Pomorze w Pszczółkach. Jest to kolejny etap poprawy infrastruktury ośmiohektarowego obiektu. Głównym zadaniem nasypu będzie zniwelowanie dźwięków dobiegających z toru podczas imprez motoryzacyjnych. Inwestycja to odpowiedź na prośby ze strony okolicznych mieszkańców.

Pomimo braku przekroczeń dopuszczalnego poziomu hałasu w środowisku na granicy terenów chronionych, z inicjatywy Zarządcy proponuje się wykonanie wału ziemnego w południowej części obiektu […]. Wały ziemne charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami w zakresie pochłaniania dźwięku, dlatego jego usytuowanie wpłynie na poprawę klimatu akustycznego w okolicy obiektu Autodrom Pomorze oraz na granicy terenów chronionych zlokalizowanych w otoczeniu obiektu. – czytamy w ekspertyzie akustycznej wykonanej przez firmę Transprojekt Gdański.

Zakończenie prac zaplanowane jest na drugą połowę stycznia 2020 r.

Drugim etapem inwestycji będzie nasadzenie krzewów na koronie wału. Zieleń stanowić będzie dodatkowy element wygłuszający.