fbpx
03 gru 2021

MŁODY KIEROWCA

W minionym roku zaprosiliśmy do udziału w projekcie ” Młody Kierowca” uczniów pomorskich szkół ponadpodstawowych. O szczegółach piszemy tutaj: MŁODY KIEROWCA.

Celem projektu jest uświadomienie świeżo upieczonym kierowcom lub aktualnym kandydatom na kierowców spectrum zagrożeń związanych ze współuczestniczeniem w ruchu drogowym w charakterze kierowcy, wskazanie w teorii i praktyce, jakie są najczęściej popełniane błędy oraz jak ich unikać, wzbudzenie w nich poczucia odpowiedzialności za siebie i innych na drodze. Jesteśmy przekonani, że realizowany przez nas program wpłynie wyraźnie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

Pandemia pokrzyżowała nam plany w zakresie realizacji finału akcji tj. w odbyciu bezpłatnych szkoleń na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wraz z nadejściem nowego roku przystępujemy do działania. Zaprosiliśmy uczniów szkół ponadpodstawowych do naszego Ośrodka, gdzie odbędą szkolenia w III modułach: 

MODUŁ I – prezentacja na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym,

MODUŁ II – testy sprawnościowe (refleksomierz, alkogogle) i symulator dachowania oraz symulator zderzeń,

MODUŁ III – zajęcia praktyczne na płycie poślizgowej – w przypadku uczniów posiadających prawo jazdy kat. B najazd wykonywany będzie przez ucznia pod nadzorem instruktora techniki jazdy, w przypadku uczniów nieposiadających prawa jazdy kat. B najazd wykonywany będzie przez instruktora techniki jazdy, a uczeń będzie pasażerem.

Do współpracy zaprosiliśmy Pomorską Policję.